FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

09 dec 2020
Federația Națională a Fermierilor, marcheză un sfert de veac de activitate. Într-un mesaj public, reprezentanţii FNFM afirmă că sunt mândri de faptul că în pofida tuturor barierelor pe care le-au întâmpinat de-a lungul anilor au reuşit să fie alături de fermieri.

De-a lungul anilor ne-am prefecționat, am și suferit dar ne-am menținut ca să pașim spre viitor cu noi idei si abordări. Principala noastră avere sunt membrii noștri, echipa noastră și idealurile de la care nu renunțăm ba mai mult le desăvârșim” a menționat conducerea FNFM.

Vasile Mârzenco, directorul exectiv al FNFM a precizat pentru AGROMEDIA că cea mai mare realizare a Federației rămâne a fi afirmarea acesteia în rândurile fermierilor și a societății ca o organizație reprezentativă ce apără  interesele agricultorilor.
Misiunea FNFM ţine de dezvoltarea durabilă a zonelor rurale prin creșterea veniturilor populației din mediul rural. Cei peste 4000 de membri sunt ca o familie și au simțit sprijinul acordat și eficiența federației.

 “Credem că am avut realizari importante. Am apărat interesele fermierilor mici și mijlocii,  am promovat femeile, tinerii care fac afaceri în agricultură. Le-am oferit suport consultativ, acces la informație si tehnologii, i-am ajutat în promovarea produselor fermierilor, acces la finanțe” a precizat conducerea FNFM.

Federația Națională a Fermierilor din Moldova este o organizație de fermieri la nivel național, neguvernamentală, apolitică și nonprofit, componentă a societății civile. Aceasta a fost înființată în baza Regulamentului din 25 august 1989.
 
 
Top știri

CE TREBUIE SĂ FACĂ APICULTORII ÎN STUPINE PENTRU A EVITA ROIRILE? Cum poate fi întrerupt roitul?

22 apr 2022

PREȚURILE AU LUAT-O RAZNA. Cât costă puii, bobocii și rățuștele în acest an?

18 mai 2022

TEHNICA ÎNLOCUIRII REGINELOR. Greșeli frecvente pe care le fac apicultorii

02 mai 2022

DAVID BECKHAM S-A APUCAT DE APICULTURĂ. Fostul fotbalist intenționează să lanseze o afacere cu miere organică

06 mai 2022

EVODIA – SPECIA SALVATOARE A APICULTORILOR. Acest copac nu are concurenți la volumul de miere livrat

29 apr 2022
Din aceeași categorie

ȘI DEȘEURILE POT FI PROFITABILE. La o fermă din Fălești, bălegarul este transformat în îngrășământ organic

20 mai 2022

IRIGARE CU ÎNCĂLCARE. Începutul sezonului de irigare a culturilor agricole nu s-a lăsat fără abateri

20 mai 2022

SOIURILE DE NUCI TIMPURII PROMIT RECOLTĂ BUNĂ. Cu ce înlocuiesc fermierii îngrășămintele minerale tradiționale?

20 mai 2022

IMPORTANT! Noi condiții de export spre Turcia

20 mai 2022

TINERII FERMIERI – INTERESAȚI DE COOPERAREA ÎN AGRICULTURĂ

20 mai 2022

FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

loading ...