https://www.facebook.com/agromedia.md/ https://www.instagram.com/agromedia.md/ https://www.youtube.com/channel/UCzZqYdSFtDc62a7O3EXEmPQ
Weather forecast for Chisinau
21.28 EUR
17.92 USD
0.25 RUB
4.32 RON
0.67 UAH
FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

09 dec 2020
Federația Națională a Fermierilor, marcheză un sfert de veac de activitate. Într-un mesaj public, reprezentanţii FNFM afirmă că sunt mândri de faptul că în pofida tuturor barierelor pe care le-au întâmpinat de-a lungul anilor au reuşit să fie alături de fermieri.

De-a lungul anilor ne-am prefecționat, am și suferit dar ne-am menținut ca să pașim spre viitor cu noi idei si abordări. Principala noastră avere sunt membrii noștri, echipa noastră și idealurile de la care nu renunțăm ba mai mult le desăvârșim” a menționat conducerea FNFM.

Vasile Mârzenco, directorul exectiv al FNFM a precizat pentru AGROMEDIA că cea mai mare realizare a Federației rămâne a fi afirmarea acesteia în rândurile fermierilor și a societății ca o organizație reprezentativă ce apără  interesele agricultorilor.
Misiunea FNFM ţine de dezvoltarea durabilă a zonelor rurale prin creșterea veniturilor populației din mediul rural. Cei peste 4000 de membri sunt ca o familie și au simțit sprijinul acordat și eficiența federației.

 “Credem că am avut realizari importante. Am apărat interesele fermierilor mici și mijlocii,  am promovat femeile, tinerii care fac afaceri în agricultură. Le-am oferit suport consultativ, acces la informație si tehnologii, i-am ajutat în promovarea produselor fermierilor, acces la finanțe” a precizat conducerea FNFM.

Federația Națională a Fermierilor din Moldova este o organizație de fermieri la nivel național, neguvernamentală, apolitică și nonprofit, componentă a societății civile. Aceasta a fost înființată în baza Regulamentului din 25 august 1989.
 
 
„AGROCEREALE” ARE UN NOU PREȘEDINTE. Cine este proaspătul șef ales de Adunarea Generală a Asociației afli AICI
30 jul 2021
MIGDALELE DE LA NĂPĂDENI! Le găsiți la Cămara Fest, crescute cu drag de familia Preguza
30 jul 2021
ÎNDEMNUL UE CĂTRE CONSUMATORI: Să respectăm țăranii și agricultura autentică. Ce recomandări ne sunt oferite
30 jul 2021
CEI MAI BUNI AGRICULTORI DE LA SOROCA ȘI-AU ADJUDECAT TROFEUL. Cine sunt ei și ce afaceri dezvoltă
29 jul 2021

FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

FEDERAȚIA NAȚIONALĂ A FERMIERILOR MARCHEAZĂ 25 DE ANI DE ACTIVITATE

loading ...